flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація про присяжних

 

Глава 3 Закону  України «Про судоустрій і статус суддів»

Присяжні 

   Стаття 60. Список присяжних
 
1.Для затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням до відповідної місцевої ради, що формує і затверджує у кількості, зазначеній у поданні, список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 61 цього Закону і дали згоду бути присяжними.
2.У разі неприйняття місцевою радою протягом двох місяців з моменту отримання подання рішення про затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням щодо затвердження списку присяжних до відповідної обласної ради.
3.Список присяжних затверджується на два роки і переглядається в разі необхідності для заміни осіб, які вибули зі списку, за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України.
4.Після затвердження списку присяжних такий список передається до відповідного суду. Інформацію, що міститься у зазначеному списку, не може бути використано для цілей, що не пов'язані із добором присяжних.
 
 
(Затверджений рішенням Новгородківської селищної ради Кіровоградської області десятої сесії сьомого скликання від 20 грудня 2016 року за № 152 список присяжних  Новгородківського районного суду Кіровоградської області додається).
 
 

 Внесено зміни до Порядку виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов'язків у суді

     Наказом ДСА України від 22.02.2017 року № 195 внесені зміни до Порядку виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов»язків у суді, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 05.10.2016 № 198.

     Присяжному за час виконання ним обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду (із застосуванням відповідного регіонального коефіцієнту) з урахуванням фактично відпрацьованого часу.

До фактично відпрацьованого часу належить:

1)      ознайомлення присяжного з матеріалами судової справи, в якій він бере участь як присяжний;

2)      участь присяжного в судовому засіданні;

3)      перебування присяжного в нарадчій кімнаті;

4)      час очікування присяжним початку судового засідання, який визначено в процесуальному документі, у разі зміщення графіку засідань у суді (з часу, визначеного у процесуальному документі, до фактичного початку судового засідання).

Базовою одиницею для нарахування винагороди присяжному є кількість відпрацьованих годин. У разі, якщо присяжним для виконання обов’язків витрачено менше години, цей час зараховується як одна година.

  Додаток №1 до наказу Державної судової адміністрації України від 22.02.2017 № 195

Додаток №2 до наказу Державної судової адміністрації України від 22.02.2017 року №195