flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Новий погляд на суддівське самоврядування, що чекає на нього після змін до Конституції в частині правосуддя

07 грудня 2016, 10:02

Новий погляд на суддівське самоврядування, що чекає на нього після змін до Конституції в частині правосуддя Новий погляд на суддівське самоврядування, що чекає на нього після змін до Конституції в частині правосуддя

      5 грудня 2016 року розпочала свою роботу конференція «Новий погляд на суддівське самоврядування», організована Програмою USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», за підтримки Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Норвезької місії радників з питань верховенства права в Україні та Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади.

     У конференції взяли участь Голова Ради суддів України, Валентина Сімоненко, Ігор Бенедисюк, голова Вищої ради юстиції, Зеновій Холоднюк, Голова Державної судової адміністрації України, Марі Л. Йованович, Посол США в Україні, Сергій Пєтухов, Заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції, Олена Зеркаль, заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції.

     До участі також запрошені члени Ради суддів України, народні депутати України, представники Адміністрації Президента, Ради з питань судової реформи, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації, національних антикорупційних органів, а також судді, адвокати, науковці, вітчизняні та міжнародні експерти.

      Конференція має на меті обговорення в професійному середовищі питань, пов’язаних із суддівським самоврядуванням та судовим адмініструванням у світлі останніх змін до Конституції, та визначення шляхів підвищення ефективності роботи органів суддівського самоврядування.

     В рамках заходу також відбудеться обговорення міжнародних і європейських стандартів функціонування органів суддівського самоврядування, дотримання суддівської етики, судового адміністрування, а також визначення напрямів та механізмів налагодження ефективної співпраці між установами судової влади з іншими гілками влади, включаючи Верховну Раду України, Адміністрацію Президента України та національні антикорупційні органи.

      З вітальним словом до учасників звернулась Посол США в Україні Марі Л. Йованович - "У будь-якому демократичному суспільстві, сильна судова система є наріжним каменем правової держави. Саме судді захищають права громадян, забезпечують безпеку інвестиційного клімату в економіці та дотримання Конституції. Вільні від політичного впливу, застосовуючи закон об'єктивно, судді - є хранителями демократії. Українці хочуть і заслуговують незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка відстоює верховенство закону, зупиняє корупцію, захищає права людини, і створює стабільні умови для інвесторів".

      Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко подякувала міжнародним партнерам за підтримку та висловила надію на те, що під час роботи конференція виробить рекомендації щодо подальшого ефективного інституційного розвитку суддівського самоврядування. "Одним із головних завдань є забезпечення організаційної єдності органів судової влади та захист професійних інтересів."- підкреслила вона.

     6 грудня 2016 року конференція продовжила свою роботу. Увага буде зосереджена на питаннях управління якістю роботи суду, судовому адмініструванні, сучасних тенденціях у використанні інструментів електронного правосуддя, а також важливості дотримання суддями високих етичних стандартів.

Прес-центр судової влади