Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16 лютого в Києві відбувся семінар-тренінг для суддів-спікерів судів міста Києва та Київської області. Організатори заходу: Рада суддів України, Проект USAID "Справедливе правосуддя", Національна школа суддів України, Консультативна місія Європейського Союзу та Державна судова адміністрації України мали на меті сприяти розвитку комунікаційних навичок суддів-спікерів, ознайомити суддів з досвідом інших країн (США і Великої Британії) по налагодженню зв'язків з громадськістю в судах, з позицією Європейського суду з прав людини про право суспільства отримувати інформації із зали суду про розгляд гучних справ, проаналізувати типові проблеми, які постають перед представниками ЗМІ в суді під час висвітлення ними резонансних справ та визначити шляхи їх вирішення.
Власне, всі ті навички, які отримали судді-спікери під час навчання мають скеровуватися на вирішення найголовнішого завдання, що стоїть перед судовою системою України – відновлення довіри до судової влади.
Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, звертаючись до суддів зазначила, що комунікація зі ЗМІ, громадськими організаціями та суспільством – це таке ж важливе завдання, як і здійснення правосуддя. "Щодня ви приймаєте рішення, ухвалюєте постанови та іменем України виносите вироки. І наші громадяни мають розуміти, чому саме такі рішення приймаються, знати, якими законами керується суддя і що це дає суспільству" – сказала Голова Ради суддів.
З вітальним словом до учасників семінару-тренінгу звернувся і гість заходу народний депутат України Анатолій Геращенко. Він привітав бажання суддівської спільноти відверто говорити з суспільством і наголосив, що чим більш відкритою стане судова влада, тим менше недовіри буде до неї у громадян.
Відтак, під час тренінгу було розглянуто основні завдання судді-спікера у сфері налагодження зв'язків з громадськістю в судах, складові суспільного інтересу і судового розгляду резонансних справ,типи кризових ситуацій у суді та управління ними, а також судді-спікери отримали інформацію про базові навички спілкування з журналістами та представниками громадськості.
Своїми знаннями та досвідом в налагодженні комунікації з громадськість зі слухачами поділилися: Наталія Петрова - заступник керівника Проекту USAID "Справедливе правосуддя", Ольга Шаповалова – радник Ректора Національної школи суддів України , суддя Верховного Суду України у відставці, Олександр Сасевич – суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Ради суддів України, Лариса Зуєва – суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, Сорен Сандерстроп – медіа аналітик Консультативної Місії Європейського Союзу та Наталія Оленченко - головний спецівліст Прес-центру судової влади.
Сьогодні аналогічний семінар-тренінг прослухають судді-спікери з Чернігівщини.
Прес-центр судової влади