flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ярослав Романюк:" Більшість звернень українців до Європейського суду з прав людини визнаються неприйнятними"

10 лютого 2016, 11:02

          Україна була і залишається лідером зі звернення громадян до Європейського суду з прав людини, проте більшість із них ЄСПЛ визнає неприйнятними.

Про це повідомив голова Верховного Суду України Ярослав Романюк на прес-конференції в Києві в понеділок. "На кінець 2015 року на розгляді Європейського суду з прав людини було 64 тис. 850 справ, із них 13 тис. 850 справ - заяви проти держави Україна наших громадян", - зазначив він.

Ярослав Романюк наголосив, що "Україна була і зараз залишається лідером зі звернення наших громадян до Європейського суду з прав людини", оскільки на сьогодні частина заяв, поданих від України, становить 21,4%.

Водночас Голова Верховного Суду наголосив: "В основній своїй масі ці заяви не визнають прийнятними".

На підтвердження своїх слів Ярослав  Романюк зазначив, що в 2014 році понад 92% усіх заяв, які надходили від громадян України, було визнано неприйнятними.

"Тобто, свого роду, Страсбурзький суд погодився з тим, що українські національні суди застосували норму права відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, тому втручатися в це суду непотрібно", - сказав він.

Загалом, за словами Ярослава Романюка, на розгляд ЄСПЛ станом на 31 грудня 2014 року українці подали 57 тис. і три заяви, але лише 4734 ЄСПЛ взяв до розгляду, а решту було визнано неприйнятними.

Що стосується порушень, які констатує ЄСПЛ у тих заявах, які прийнято до розгляду, як зазначив Голова Верховного Суду України, протягом 2015 року ЄСПЛ направив 8763 заяви уряду України для того, щоб уряд дав свої пояснення щодо заяв і з цієї кількості трохи більше ніж 8 тисяч стосувалися скарг громадян України на невиконання рішень національних судів.

При цьому, Ярослав Романюк звернув увагу на те, що за виконання рішень судів в Україні відповідає Міністерство юстиції, а не судові інстанції.

Водночас, за його словами, статистичних даних за 2015 рік поки що немає.

За матеріалами ЗМІ

Прес-центр судової влади