flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Лекція

  

       21 жовтня 2013 року – День відкритих дверей в Новгородківському районному суді Кіровоградської області.
 
       Тема:   «Відкритість суду – крок назустріч громадськості».
 
       Мета: побудова правового діалогу між судом і суспільством задля покращення доступу до правосуддя, відкритості та прозорості, підвищення довіри громадян до судової системи в країні.
 
     В рамках заходу планується зустріч із жителями смт Новгородка Новгородківського району Кіровоградської області, під час яких судді та працівники апарату суду проведуть для відвідувачів  заходу екскурсію по залах судових засідань, канцелярії суду, архівам та ознайомлять з роботою судової міліції «Грифон», працівників апарату суду.
 
 
 
 
Керівник апарату Новгородківського
районного суду                                                                                Р.Є.Вільганюк
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАВДАННЯ НОВГОРОДКІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
          Відповідно до Закону України “Про судоустрій та статус суддів”, суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, суспільства і держави.
    Місцеві суди - це головна ланка в системі судів загальної юрисдикції. На них припадає основне судове навантаження, оскільки вони розглядають абсолютну більшість кримінальних, цивільних, господарських та адміністративних справ.
    Новгородківський районний суд Кіровоградської області – це суд першої ланки  і розглядає справи тільки по першій інстанції. Він розглядає і вирішує усі підсудні йому справи по суті з постановленням судового рішення (вироку, рішення, ухвали, постанови). Суд проводить судовий розгляд додержуючись принципів усності і безпосередньості, за участю сторін та інших учасників судового процесу, досліджує докази, вислуховує думки учасників процесу. В кримінальній справі суд встановлює винуватість (невинуватість) підсудного й вирішує питання про покарання винного. У цивільних справах суд визнає наявність або відсутність певних правовідносин, юридичних фактів або юридичного стану, вирішує по суті подані до суду позови, заяви та скарги (задовольняє або відмовляє у їх задоволенні).
    Судові рішення протягом певного часу не вступають в законну силу, оскільки заінтересовані особи (їх перелік встановлений процесуальним законодавством) можуть їх оскаржити до апеляційного суду. Наприклад, апеляцію на вирок, ухвалу чи постанову місцевого суду, якщо інше не передбачено законом, може бути подано протягом п'ятнадцяти діб з моменту їх проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, — у той же строк з моменту вручення йому копії вироку. Апеляція на рішення Новгородківського районного суду по цивільній справі може бути подана протягом  десяти днів з дня його оголошення, особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом  пяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
    Юрисдикція суду охоплює всі кримінальні справи, за винятком справ про найбільш тяжкі злочини, які підсудні апеляційним судам.
    У порядку цивільного судочинства суд розглядає майже всі цивільні справи щодо спорів, які виникають із цивільних, сімейних, трудових та кооперативних правовідносин, якщо хоча б однією із сторін є громадянин.
  Новгородківський районний суд також розглядає справи окремого провадження:
 - про визнання громадянина обмежено дієздатним або недієздатним;
- про визнання громадянина безвісно відсутнім чи про оголошення громадянина померлим;
- про усиновлення дітей, які проживають на території України:
- про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану;
- про встановлення фактів, що мають юридичне значення;
- про відновлення прав на втрачені цінні папери на пред'явника;
- про оскарження нотаріальних дій або відмову в їх вчиненні.
В порядку наказного провадження суд відповідно до ст. 96 ЦПК України розглядає справи де :
-  заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
-     заявлено вимогу про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача;
- заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;
- заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана з встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб;
- заявлено вимогу про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів.
    Згідно з нормами  КАСУ суди першої ланки на сьогодні, розглядають також і справи, що виникають з адміністративно-правових відносин щодо оскарження дій суб’єктів владних повноважень, де однією стороною є фізична особа, а другою стороною є юридична особа; але є категорія справ де обидві сторони можуть бути юридичними особами.
    Новгородківський районний суд постановляє рішення, які, як правило, не можуть бути змінені або скасовані ним же (крім перегляду заочного рішення).
 
Місія Новгородківського районного суду Кіровоградської області полягає в :
 1. Удосконалювати процес здійснення правосуддя.
  2. Забезпечувати справедливе, чесне, законне винесення судових рішень без зволікань та з повагою до кожного хто звернувся до суду.
  3. Ефективно координувати свою діяльність та використовувати всі ресурси.
  4. Здійснювати правосуддя неупереджено, незалежно від місця проживання, етнічного походження, рівня доходів, освіти, усувати перешкоди до суду та його послуг.
  5. Виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом, та хто працює в суді.
  6. Сприяти компетентності, професійності та ввічливості суддів та працівників апарату суду, налаштовуючи їх на надання якісних послуг для розбудови довіри до суду.
 Цінності суду :
Чесність - дотримуватись закону, бути безстороннім, з повагою ставитися до користувачів послуг та до колег;
Рівний доступ - ефективно обслуговувати всіх членів громади незалежно від місця проживання, етнічного походження рівня доходів, освіти, послідовно визначати й ліквідовувати перешкоди для доступу до суду та його послуг;
Справедливе й ефективне здійснення правосуддя - здійснювати індивідуальне правосуддя в індивідуальних справах та ефективно використовувати всі ресурси;
Повага та гідність - виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом та хто працює в суд
СТРУКТУРА
Новгородківського районного суду Кіровоградської області
 
 
 
Голова суду
 
 
 
 
Заступник голови суду
 
 
 
Судді
 
 
 
Керівник апарату
 
 
 
 
Заступник керівника апарату суду
 
 
 
Помічник голови суду
 
 
 
Помічник заступника голови суду
 
 
 
Помічник судді
 
 
 
Головний спеціаліст з інформаційних технологій
 
 
 
Старший секретар суду
 
 
 
 
Секретарі суду
 
 
 
Секретарі судових засідань
 
 
 
Судовий розпорядник
 
 
 
Підрозділ судової міліції «ГРИФОН»
 
Основні функції керівництва та працівників апарату
Новгородківського районного суду Кіровоградської області.
 
Голова суду:
здійснює організаційне керівництво діяльністю суду; визначає обсяг обов'язків заступника (заступників) голови суду; на підставі акта про призначення на посаду судді чи обрання суддею безстроково або припинення повноважень судді видає відповідний наказ;  приймає на роботу і звільняє працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;  здійснює заходи щодо забезпечення формування складу народних засідателів;  організовує ведення судової статистики; організовує роботу щодо підвищення кваліфікації працівників апарату суду; представляє суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами та організаціями;  здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
 Суддя  здійснює:
правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом; процесуальні дії та організаційні заходи з метою забезпечення розгляду справи; контроль відповідно до закону за своєчасним зверненням до виконання судових рішень, постановлених під його головуванням; інші передбачені законом повноваження.
 
 Керівник апарату суду:
Здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.
Взаємодіє з територіальним управлінням державної судової адміністрації відповідної області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції „Грифон", іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.
Організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства.
Координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань.
За дорученням голови суду проводить оперативні наради, організовує розробку службових розпоряджень, інструкцій тощо.
Здійснює заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, забезпечення благоустроєним житлом.
Організовує розробку і подання на затвердження в установленому порядку штатного розпису і кошторису витрат на утримання суду.
Здійснює безпосереднє керівництво діяльністю кадрової служби, забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті суду.
Організовує роботу з кадрами апарату суду, контролює стан цієї роботи, а також ведення кадрового діловодства в суді.
Вносить пропозиції голові суду з кадрових питань, зокрема щодо призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, присвоєння рангів державних службовців, заохочення, застосування заходів дисциплінарного впливу та з інших кадрових питань.
Здійснює   методичне   керівництво   проведенням   конкурсного відбору на посади державних службовців апарату суду, атестації та щорічної оцінки виконання державними службовцями апарату суду покладених на них обов'язків і завдань.
Організовує роботу з навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату суду, внесення замовлення щодо потреб та підготовки спеціалістів для апарату суду до відповідних органів.
Уживає заходів організаційного характеру для підтримання приміщення суду у стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення і приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.
 Здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву, "кодифікації та роботи бібліотеки суду, а також планово-фінансової та бухгалтерської роботи, обслуговування рахунків в установах банку.
 За наказом голови суду контролює роботу служби судових розпорядників, а за   відсутності у  суді  посади старшого судового розпорядника - забезпечує організацію судового процесу.
Забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, товарно-матеріальних цінностей та документації суду.
 Забезпечує виконання та необхідне дотримання правил охорони праці та протипожежної безпеки, дотримання працівниками суду правил внутрішнього трудового розпорядку.
 
Помічник голови суду та помічник судді:
 Вивчає матеріали справи, здійснює підбір законодавства та матеріалів судової практики, необхідних для розгляду конкретної судової справи.
Контролює надходження та приєднання   до  судової справи відповідних матеріалів.
Здійснює контроль за підготовкою судових засідань, які проводяться під головуванням судді, контролює своєчасність повідомлення про день та час проведення судового засідання осіб, які беруть участь у справі.
3а дорученням голови суду або судді, головуючого у справі, здійснює ознайомлення учасників процесу з матеріалами судових справ.
Здійснює  контроль  за своєчасним  проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ постанов судді про примусовий привід, а в разі невиконання готує відповідні нагадування тощо.
Здійснює перевірку правильності та своєчасності оформлення протоколів судового засідання у справах, що знаходяться у провадженні судді.
Здійснює контроль за своєчасною здачею секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді.
Координує роботу секретаря судового засідання та надає при цьому методичну та практичну допомогу,  в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними-засобами.
 Здійснює підготовку довідок, інформаційних листів, повідомлень, інших матеріалів, які пов'язані з розглядом справи.
 3а дорученням керівника апарату суду здійснює підготовку та оформлення статистичних даних, звітів, узагальнень, інформації про кількість і стан розгляду суддею справ усіх категорій тощо.
Здійснює вивчення та узагальнення практики розгляду суддею справ і застосування законодавства.
Веде збір і узагальнення пропозицій до проектів планів роботи суду.
Прийом документів від громадян.
3дійснює контроль за виконанням планів роботи суду, доповідає голові суду про хід їх виконання.
Бере участь у прийомі громадян головою суду та забезпечує організацію його проведення.
Вивчає прийняті головою суду до свого провадження справи і матеріали, здійснює підбір законодавства та судової практики, необхідних для  розгляду конкретних судових   справ, вносить стосовно   них   свої пропозиції.
Здійснює попередню підготовку до розгляду судових справ, що знаходяться в провадженні голови суду, за його дорученням готує проекти процесуальних документів,     повідомлень, запитів тощо, контролює надходження та залучення відповідних матеріалів і документів до судових справ. Виконує інші обов'язки помічника судді.      
За дорученням голови суду забезпечує взаємодію з правоохоронними та іншими державними органами, громадськими організаціями, засобами масової інформації з питань здійснення правосуддя та готує відповідні матеріали.
Внесення змін в робочі кодекси голови суду.
 
 Старший секретар суду:
Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.
Розподіляє обов'язки  між   працівниками  канцелярії  суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.
Організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду.
Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.
Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових   доказів, документів первинного обліку.
Здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.
Здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання.              
Організовує та контролює ведення  контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.
Забезпечує своєчасне виконання постанов про помилування.
Контролює  відкликання   виконавчих  документів у  разі припинення виконання.
Забезпечує своєчасне та якісне складання звітів судової статистики, ведення   документів   первинного  обліку,  відповідає   за достовірність та своєчасність їх складання та оформлення.
Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує відповідні пропозиції з удосконалення цієї роботи, систематично доповідає голові суду та керівникові апарату про випадки порушення термінів здачі судових справ до канцелярії суду.
Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.
Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі років, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.
Бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.
Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.
Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.
Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.
Контролює ведення  обліково-статистичних карток в електронному вигляді.
Ознайомлення працівників суду з документами, що надходять з вищестоящих установ та організацій.
 
Секретар суду:
Веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством, забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.
Забезпечує зберігання судових справ та інших матеріалів.
Веде номенклатурні справи суду.
Контроль за своєчасним направленням судових повісток секретарями судових засідань.
Здійснює підготовку судових справ із скаргами, поданнями для надіслання до судів вищих інстанцій.
Проводить роботу з оформлення звернення судових рішень до виконання, знищення речових доказів, контролює одержання повідомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.
Здійснює  облік виконавчих документів, які   передаються   для виконання до державної виконавчої служби.
Проводить перевірку відповідності документів у судових справах опису справи.
Складає за  встановленими формами статистичні звіти про результати розгляду судових справ.
Надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.
Здійснює підготовку та передачу до архіву суду судових справ, карток, журналів, нарядів за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншу документацію канцелярії суду.
Здійснює прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів, які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.
На час тимчасової відсутності старшого секретаря суду за наказом голови суду виконує його обов'язки.
Оформлення документів по зверненню до виконання вироків, рішень, ухвал і постанов суду, їх відправка і контроль за одержанням повідомлень про виконання.
Ведення контрольних та зведених виконавчих проваджень.
Направлення окремих ухвал і контроль по їх виконанню.
Ведення журналу обліку повторної видачі документів суду.
Ведення обліково-статистичних карток на кримінальну справу та справи про адміністративні правопорушення по комп’ютерній програмі «ДЗС».
 
Секретар судових засідань:
Здійснює   судові   виклики   та   повідомлення   в   справах,   які знаходяться у провадженні судді; оформлює заявки до органів внутрішніх справ, адміністрації місць попереднього ув'язнення про доставку до суду затриманих та підсудних осіб, готує копії відповідних судових рішень.
3дійснює оформлення та розміщення списків справ, призначених до розгляду.
Перевіряє наявність і з'ясовує причини відсутності осіб, яких викликано до суду, і доповідає про це головуючому судді.
Здійснює перевірку осіб, які викликані в судове засідання, та зазначає на повістках час перебування в суді.
Забезпечує фіксування судового засідання технічними засобами згідно з Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами.
Веде журнал судового засідання, протокол судового засідання.
Здійснює контроль по виготовленню копій судових рішень у справах, які знаходяться в провадженні судді, що не набрали законної сили.
Здійснює заходи щодо вручення копії вироку засудженому або виправданому відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, виконання відповідних дій щодо надання дозволу на побачення, передання передачі по кримінальних справах, вироки яких не набрали законної сили секретарем судових засідань, який закріплений за певним суддею за дорученням судді здійснює заходи щодо дачі підсудним або засудженим підписки про невиїзд.
Здійснює оформлення для направлення копій судових рішень сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі й фактично не були присутніми в судовому засіданні при розгляді справи.
Готує виконавчі листи у справах, за якими передбачено негайне виконання.
Оформлює матеріали судових справ і здійснює передачу справ до канцелярії суду.
 Здійснює контроль за своєчасним направленням судових повісток по справах.
 
Головний спеціаліст з інформаційних технологій:
Організовує впровадження в роботі суду комп'ютерних технологій: встановлення   комп'ютерного обладнання, комплексів технічної фіксації судового процесу, запровадження комп'ютерних програм статистичної звітності, автоматизованої системи електронного документообігу, створення локальної комп'ютерної мережі, підключення до корпоративної мережі по виділеному захищеному каналу, встановлення в суді спеціального комп'ютерного обладнання тощо, та забезпечує здійснення відповідного моніторингу.    
Забезпечує адміністрування автоматизованих робочих місць суддів та працівників апарату суду.
Забезпечує введення в експлуатацію, встановлення, обслуговування комп'ютерної техніки, периферійного обладнання та оргтехніки, що експлуатуються в суді.
Організовує проведення робіт щодо інсталяції програмного забезпечення.
Здійснює обслуговування та Моніторинг працездатності програмного забезпечення та мережного обладнання комп'ютерної мережі.
Надає консультативну допомогу суддям і працівникам апарату суду з питань роботи та використання комп'ютерного обладнання і програмного забезпечення.
Надає щомісячну інформацію щодо кількості направлених до ЄДР судових рішень.
Отримує та відправляє електронну пошту.
 
Судовий розпорядник:
Здійснює перевірку та забезпечує готовність залу судового засідання чи приміщення, в якому планується проведення виїзного засідання, до слухання cправи і доповідає про їх готовність головуючому.
З'ясовує своєчасність направлення заявки-наряду на доставку до суду органами внутрішніх справ та конвойною службою міліції затриманих осіб, та таких, які перебувають під вартою. Повідомляє голову суду, головуючого про можливу затримку їх доставки.
Оголошує  про   вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати.
Забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, які є в залі судового засідання, розпоряджень головуючого.
 Запрошує, за розпорядженням головуючого, до залу судового засідання свідків, експертів, перекладачів та інших учасників судового процесу.
Виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта відповідно до законодавства.
Запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого щодо приведення їх до присяги.
3а вказівкою головуючого під час судового засідання приймає від учасників процесу документи та інші матеріали і передає до суду.
Вживає заходів щодо видалення, за розпорядженням головуючого, із залу судового засідання осіб, які проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок.
Звертається до працівників правоохоронних органів з приводу сприяння у підтриманні громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які проявляють неповагу до суду та порушують громадський порядок.
Забезпечує   дотримання    вимог   процесуального    законодавства щодо виключення можливості спілкування допитаних судом свідків з тими, яких суд ще не допитав.
3абезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.
Здійснює в разі необхідності взаємодію із спеціальними підрозділами судової міліції та органами внутрішніх справ з питань спільних дій щодо підтримання громадського порядку в приміщенні суду та в залі судового засідання, в разі необхідності, доставка речових доказів в судове засідання.
При виникненні надзвичайних обставин (пожежа, виявлення вибухонебезпечних предметів, затоплення тощо) повідомляє керівників суду та організовує виклик спеціальних служб.
Оформлення та відправка простої та рекомендованої кореспонденції .
Забезпечує зберігання технічних засобів і господарського інвентарю, його відновлення, поповнення і раціональну експлуатацію.
 
 
Підрозділ судової міліції «ГРИФОН»
 
Грифон — спеціальний підрозділ судової міліції МВС України в завдання якого входить забезпечення безпеки працівників суду, які беруть участь в слуханнях у резонансних справах, членів їх сімей і близьких родичів, а так само учасників процесу. З метою виконання своїх функцій, підрозділи «Грифона» мають право проводити оперативні заходи з метою виявлення потенційних загроз суддям і учасникам процесу.
 
Створення
23 липня 1997 року у виконання Постанови Кабінету Міністрів України міністром МВС був виданий наказ «Про створення спеціальних підрозділів міліції для забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, які беруть участь в кримінальному судочинстві, членів їх сімей і близьких родичів». Спочатку був створений окремий взвод, пізніше рота судової міліції, поступово підрозділ модернізувався, охоплюючи кожного разу ширше коло завдань. Згодом, 19 листопада 2003 року було затверджено Положення "Про спеціальний підрозділ судової міліції «Грифон». На теперішній час підрозділ представляє собою батальйон, чисельністю понад 200 співробітників.
 
Організація
Нині батальйон складається з трьох рот, які виконують свої специфічні функції. Управління батальйоном здійснює штаб. До складу батальйону входить група оперативного супроводу, в завдання якої входить проведення оперативно-розшукових заходів, отримання інформації про потенційну загрозу особам, що охороняються, і об'єктам.
 
Завдання спецпідрозділу
- забезпечують підтримку порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, виконання функцій відносно державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу;
- забезпечують заходи безпеки при розгляді судових справ в усіх інстанціях, працівників правоохоронних органів, інших органів, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції, членів їх сімей і близьких родичів;
- роблять необхідні заходи для забезпечення безпеки судді, членів його сім'ї, збереження їх майна, якщо від судді поступить відповідна заява;
- роблять необхідні заходи для забезпечення безпеки при вступі заяви учасника кримінального судочинства, члена його сім'ї або близького родича, звернення керівника відповідного Державного органу;
- забезпечують охорону приміщень і територій установ судових експертиз Міністерства юстиції України і Міністерства охорони здоров'я України, а також режиму утримання осіб, які знаходяться під вартою і спрямовані на судово-психіатричну експертизу;
- здійснюють оперативно-розшукову діяльність з метою отримання оперативної і іншої інформації про наявність загрози життя, здоров'ю, житлу і промайну відмічених осіб;
- обмінюються інформацією із зацікавленими органами і підрозділами внутрішніх справ, іншими органами виконавчої влади з питань забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюються заходи особистої безпеки.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В СУДІ
 
1.    Встати при вході судді або колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, як до Вас звертається суддя, стоячи відповідати на запитання чи їх задавати.
2.     Звертатися до судді словами "Ваша честь".
3.  Ввічливо звертатися до учасників процесу (наприклад, використовуючи слова "пане...", "пані...", "шановний...", "шановна...").
4.    Не перебивати суд та учасників процесу, якщо Ви хочете, щоб Вам надали слово - підніміть руку.
5.   Коли Вам вкрай потрібно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про призначення перерви у судовому засіданні.
6.     Не сперечатися із судом.                             
7.  Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника чи секретаря судового засідання.
8.  Відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути усі присутні у залі судового засідання.
 
 
Негативні наслідки порушення правил поведінки в суді
 
         1.    Попередження: за порушення правил поведінки у судовому засіданні.
2.  Видалення порушника із зали: за порушення порядку після того, як суд виніс    попередження.
3.    Штраф або адміністративний арешт: за прояв неповаги до суду.
 
 
Як ознайомитися з матеріалами чи звукозаписом процесу?
 
1.    Звернутися до працівника апарату суду з відповідним запитом.
2. Ознайомлення з матеріалами справи, чи прослуховування фонограм судових засідань може відбуватися лише в приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду.
3.   З матеріалів справи можна робити витяги та знімати копії (наприклад, за допомогою фотоапарата). Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином їх пошкоджувати.
4.   Ви маєте право отримати електронну копію запису судового засідання.
 
Як звернутися до суду?
 
1. Позовну заяву, скаргу, клопотання, чи будь-який інший документ Ви можете подати до суду Поштою:
Надсилайте документи як цінний лист із описом вкладення або рекомендований лист. Зберігайте документ, який отримаєте на пошті, що підтверджує відправлення документів. ПАМ'ЯТАЙТЕ! Днем вчинення відповідної дії вважається день здачі документа на пошту, який визначається за поштовим штемпелем, а не день надходження листа до суду.
2. Власноруч через канцелярію суду:
Ви можете передати документи у робочий час працівнику суду, який веде приймання вхідної кореспонденції та її реєструє. Візьміть з собою копію документа, який подаєте і попросіть працівника апарату суду поставити на ньому штамп із датою одержання та реєстраційним номером або видати відповідну довідку.
  УВАГА! Суд не бере до розгляду анонімні звернення. Якщо Ви подаєте певне звернення в рамках справи, у якій відкрито провадження, на початку документа доцільно вказувати реєстраційний номер справи, що дасть можливість оперативно передати звернення до відповідного судді.
Як підготуватися до візиту в суд?
 
 1. Візьміть з собою:
     а) документ, що посвідчує особу (паспорт чи інший);
     б) дрібні гроші для непередбачуваних витрат (копії судового рішення чи інше);
     в) кілька аркушів паперу чи блокнот та ручку або олівець;
     г) нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу;
     д) документи, які стосуються справи, інші докази;
     е) законодавство;
 2. Бажано одягнути костюм чи інше ділове вбрання. Уникайте відвідування суду у футболці, шортах, іншому неділовому одязі.
 3. Приходять до суду вчасно і бажано заздалегідь! Якщо Ви не можете прибути до суду - повідомте про це завчасно у письмовій формі.
 
Про що слід пам'ятати під час перебування у приміщенні суду?
 
1. В приміщенні суду перевести мобільний телефон в режим безшумного дзвінка.
2.  Під час судового засідання краще телефон вимкнути повністю, оскільки ним користуватися не можна.
3.  Поводитись спокійно і стримано.
4.  Ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів.
5.  Уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику тощо).
ПАМ'ЯТАЙТЕ! В суді працюють дві категорії  фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.
 
Як поводити себе під час слухання справи?
 
 1.  Заходити до зали судового засідання після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.
 2.  У цілях безпеки забороняється:
 а) приносити до суду вибухові, інші небезпечні речовини;
 б) розпивати у приміщенні суду алкогольні напої;
 в) палити, якщо для цього не відведено спеціального місця;
 г) перебувати у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗЛОЧИННІСТЬ СЕРЕД  НЕПОВНОЛІТНІХ.
 
Людина не народжується злочинцем, а стає ним через певні життєві обставини. Часто діти і підлітки думають, що за скоєний ними злочин ніякої відповідальності не буде, бо вони ще неповнолітні. Проте гуманне ставлення до дітей у суспільстві аж ніяк не означає, що треба потурати їм у всьому. Навпаки, слід перевиховувати. Адже багато дорослих злочинців починали свою «кар'єру» ще в підлітковому віці.
Постійно зростає кількість молодих людей, які не вчаться й не працюють, що призводить до зростання числа молоді, чия поведінка виходить за межі моральних і правових норм. Усе виразніше проявляється омолодження злочинності: дедалі зростає частка правопорушників, які не досягли 16 років.
Неблагополучне побутове оточення, важке матеріальне становище сімей, неконтрольованість з боку дорослих, педагогічна непідготовленість батьків до виховання, професійна непридатність педагогів як вихователів, байдужість до дітей - усе це сприяє активізації кримінальної ситуації.
Діти вимушені йти на вулицю, вступати в неформальні об'єднання, переважно негативного спрямування, злочинні групи, зокрема групи вимагачів, що набувають усе більшого поширення в навчальних закладах.
Найпоширенішими злочинами серед учнівської молоді є крадіжки особистого, державного або колективного майна, транспортних засобів. Звертай на себе увагу той факт, що кількість крадіжок особистого майна більш як в півтора рази перевищує кількість державного чи колективного. Певною мірою це можна пояснити тим, що вкрасти особисте майно громадян легше, ніж державне чи колективне, бо для його захисту значно рідше застосовують охоронні засоби й доступ до матеріальних цінностей більш вільний.
До групи насильницьких злочинів слід віднести хуліганство. Бажання самоствердитися штовхає декотрих молодих людей до конфліктних ситуацій, скоєння зовні безпричинних, а іноді незрозумілих злочинних проявів: побити людей, з якими не порозумілися, випадкових перехожих. Під час вивчення кримінальних справ молодих людей, притягнених до відповідальності за хуліганство, доводилося зустрічати такі формулювання, як «безпричинно вдарив», «безпричинно завдав ножового удару». Проте, зваживши на психологію молодих злочинців, все ж можна знайти причину «безпричинності», а саме бажання довести свою «силу», «сміливість» тощо. Останнє нерідко знаходить свій вияв у примушуванні ровесників чи молодших за віком неповнолітніх виконувати принизливі доручення, відвертому глумленні над ними. Особливо насторожує те, що для значної частини підлітків конфлікти є бажаною ситуацією.
Особливо небезпечним злочином проти особи є зґвалтування. Певною мірою це пов'язано з особливостями біологічного розвитку. Через брак статевого виховання в школах і родинах сексуальні знання молодь нерідко здобуває з порнографічних відеофільмів, журналів, цинічних розповідей «досвідчених» ровесників чи старших осіб.
У певних випадках злочинній поведінці молодих людей сприяє пасивність потерпілого, наприклад, коли він перебуває в стані сильного алкогольного сп'яніння або відмовився від опору через почуття страху. Саме з цієї причини доступними об'єктами для досягнення злочинних задумів є діти.
Переважну більшість злочинів скоєно в групах. Суспільна небезпечність цих груп пояснюється тим, що в них активну роль відіграють дорослі, які вже встигли побувати в місцях позбавлення волі й мають достатній злочинний досвід.
Злочинність молоді щороку зростає на 15-20%. І не останнє місце в ній належить молодим людям, що вживають наркотики і алкоголь.
Так Новгородківським районним судом Кіровоградської області за 2010 рік на розгляд до суду надійшло – 103 кримінальних справ, з них 10 справ щодо неповнолітніх (щодо 11 осіб), за ч.1,2,3 ст.185, ч.2 ст.121 КК України. Розглянуто – 10 кримінальних справ, до 1 особи застосовано примусові заходи медичного характеру, 2 осіб – позбавлено волі на певний строк, 8 осіб - засуджено та звільнено від відбування покарання з випробуванням. На розгляді у суді за даний період перебували 1 справа (2 особи) щодо застосування до осіб заходів виховного характеру, стосовно осіб, яким не виповнилось 14 років, за ст.185 КК України.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
За I півріччя 2011 року на розгляд до суду надійшло 55 кримінальних справ, з них 4 кримінальних справи щодо неповнолітніх (щодо 7 осіб), за ч.2, 3 ст.185 КК України. Розглянуто 4 справи, всіх осіб засуджено та звільнено від відбування покарання з випробуванням. Також на розгляді у суді за даний період перебували 2 справи (4 особи) щодо застосування до осіб заходів виховного характеру, тим кому не виповнилось 14 років, за ст.185 КК України.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Аналіз причин зростання юнацької злочинності свідчить, що послаблення виховної ролі сім'ї, кризовий стан освіти, занепад культури за втрати суспільних цінностей призводять до різкого зменшення, а то й утрати зацікавленості до знань і праці, зростання невпевненості в собі, в завтрашньому дні, виникнення почуття роздратування й агресивності.
Звертаючи основну увагу на виховання в молоді поваги до закону, почуття непримиренності до зла й насильства, важливо перейти від адміністративно-правового впливу до надання учнівській молоді педагогічної допомоги.
Знання неповнолітніми певних законів, норм поведінки, своїх обов'язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості зобов'язує поводитись у певних рамках, утримує від порушень правил поведінки.